Polub i udostępnij:

pomysł na biznes w internecieKiedy ja zaczynałem zarabianie w internecie nie miałem zbyt wielu pomysłów, a to co udało mi się znaleźć ograniczało się zaledwie do odbierania maili reklamowy i klikania w banery. Mimo, to byłem zadowolony jak odebrałem swoje pierwsze kilku złotowe wypłaty.

Dzisiaj jest trochę inaczej. Internet się rozwinął, ja zdobyłem doświadczenie i oczywiście pomysłów i możliwości pojawiło się znacznie więcej.

Pomysł na biznes w internecie pojawił się w mojej głowie jak szukałem alternatywnych źródeł dochodu, ponieważ od przybytku głowa nie boli, mi pieniądze z etatowej pracy nigdy nie wystarczały. Za pewne nie tylko mi nie wystarczały. No bo jak się zarabia 1500 zł, a rachunków cała masa i do tego ma się jeszcze jakieś plany no to zacząłem szukać.

Kilka sposobów na zarabianie w internecie opisałem skrótowo w artykule, który dzisiaj można by było zaktualizować o kolejne 20 nowych pomysłów na biznes. 2015 rok to dla mnie pewien przełom, ponieważ kompletnie zmieniłem swoje plany, zweryfikowałem zarobki i zmieniłem podejście do nowych pomysłów.

Pomysł na biznes w internecie

Przy takiej ilości możliwości wybór metody zarobku, zwłaszcza dla osób początkujących jest to bardzo trudny. Sam w pewnym momencie miałem problem na czym mam się skupić. Do tego ostatnio dołączyłem do kilku grup na facebooku o tematyce zarabiania przez internet i po prostu poczułem się „lekko przytłoczony”. Oczywiście same pomysły są do siebie zbliżone, ale oprócz tego dochodzą jeszcze setki firm, z którymi można współpracować i które można promować.

Oprócz tego, że samych możliwości zarabiania przez internet jest całe mnóstwo do tego firm dających te możliwości jest jeszcze więcej.

I jak tu wybrać?

W poprzednim artykule dawałem kilka porad na start w internecie. Dzisiaj napiszę również jak Ty możesz znaleźć pomysł na biznes dla siebie. Nie napiszę konkretnie co masz robić i nie dam Ci też magicznego guzika do zarabiania. Dam Ci kilka wskazówek, którymi ja się kierowałem przy selekcji pomysłów i firm do współpracy.

Od czego zacząć pomysł na biznes w internecie?

Przede wszystkim zapoznaj się z moimi poradami opisanymi tutaj. Jest to kluczowe moim zdaniem, żebyś przeanalizował punkty, które tam opisałem. Te porady pomogą częściowo zwalczyć tak zwany „słomiany zapał”, czyli po prostu brak motywacji.

Teraz kilka ważnych kwestii powiązanych z wyborem firmy.

pomysł na biznesOdpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Czy mam pieniądze na inwestycje? Jeżeli tak to ile?
  • Czy mam wiedzę i umiejętności związane z budowaniem stron, pozycjonowaniem, marketingiem internetowym?
  • Czy mam narzędzie marketingowe takie jak domena, hosting, autoresponder?
  • Ile znam sposobów na zarabianie przez internet?
  • Który sposób najbardziej mi odpowiada (który jest najbardziej interesujący)?
  • Ile mam czasu na pracę w internecie poza obecnym zajęciem (obecną pracą)?
  • Czy umiem sprzedawać i polecać produkty lub firmę?
  • Ilu własnym znajomym i rodzinie mógłbym zaproponować mój pomysł?
  • Dla kogo przeznaczone są produkty/usługi danej firmy, z którą planuję współpracować?

Jak widzisz pytań pomocniczych jest sporo, a na pewno nie są to wszystkie pytania. Ja poniżej postaram Ci się odpowiedzieć na kilka z nich, ale tylko po to, żebyś wiedział czym ja się sugerowałem przy wyborze pomysłu i firmy.

Pomysł na biznes, który odpowiada na moje pytania i potrzeby

Pracując na etacie wypłaty nie były zbyt wysokie, ale kiedy zaczynałem mieszkałem z mamą, dlatego mogłem sobie pozwolić na odłożenie kilku złotych. Jednakże nie chciałem inwestować własnych pieniędzy i szukałem darmowych sposobów na zarabianie w internecie. Oczywiście są takie i teraz mam co do tego 100% pewności, że są firmy, które dają możliwość zarobku bez inwestycji. Postanowiłem też, że zainwestuję dopiero kiedy coś zarobię i to na pewno jest rozsądne, ponieważ nie ryzykowałem pieniędzy z etatu, które były potrzebne na bieżące opłaty.

Narzędzia niezbędne o zarabiania w internecieJak zaczynałem nie umiałem budować stron, nie wiedział nic na temat pozycjonowania czy marketingu internetowego. Pierwszą stronę zrobiłem na jakimś szablonie, gdzie faktycznie wszystko trzeba było robić z poziomu kodu html, kolejną stronę zrobił dla mnie znajomy. Na tej stronie długo bazowałem, natomiast samodzielnym budowaniem stron zainteresowałem się kiedy wordpress zyskiwał na popularności. Razem z rozwojem w dziedzinie obsługi wordpressa zainteresowałem się pozycjonowaniem i marketingiem internetowym. Umiejętności tych uczę się do dzisiaj i pewnie będę się uczył cały czas. Dlatego jeżeli Ty nie masz jeszcze tej wiedzy to nic straconego, bo dzięki wordpressowi budowanie stron stało się jeszcze prostsze.

Na początku miałem tylko hosting i domenę, bo to jest absolutna podstawa, jednakże z czasem dowiedziałem się, że potrzebny mi też będzie autoresponder. Jakie narzędzia wybrać to jest temat na całkiem osobny artykuł. Bardzo dużo elementów wpływa na kwestię wyboru odpowiednich narzędzi. Jak znajdę chwilę napiszę kilka zdań więcej na ten temat.

Pomysł na biznes – co wybrać?

Co do sposobów zarabiania jest ich obecnie tak dużo, że faktycznie trudno wybrać coś odpowiedniego dla siebie. W końcu mamy 21 wiek i możliwości jest mnóstwo. Im więcej ich znasz tym lepiej, bo wtedy wiesz co konkretnie Cię interesuje i co możesz wykorzystać u siebie. Pamiętaj, że w późniejszym etapie zarabiania będziesz korzystał z kilku różnych możliwości w ten sposób dywersyfikując swój portfel. Oznacz to, że równocześnie będziesz zarabiał z kilku różnych pomysłów i biznesów, które do siebie mogą mniej lub bardziej pasować, ale będą się niejako uzupełniać i tworzyć dla Ciebie kolejne źródła dochodu. Tak jak pisałem tutaj na początku skup się tylko na jednym pomyśle. Jak będziesz chciał od razu robić kilka rzeczy na raz to nic dobrego z tego nie wyjdzie, bo w rezultacie nie zarobisz nigdzie.

Czas to pieniądzTutaj pojawia się też kwestia czasu. Jeżeli skupiasz się na kilku biznesach na raz to zastanów się ile czasu przeznaczasz na każdy z osobna. Czy to ma sens? Jak masz na przykład 3 biznesy i tylko 1h dziennie to na każdy masz tylko po kilkanaście minut. Dlatego na start warto zająć się tylko jednym pomysłem tak na 100%, bo on przyniesie Ci więcej pieniędzy niż te trzy robione równocześnie. Przy okazji zastanów się jakim czasem dysponujesz?

Jeżeli masz go nie wiele to dobrze go zaplanuje, żeby tracić go jak najmniej i wykorzystywać efektywnie każdą minutę. Internet ma to do siebie, że jest w nim mnóstwo rozpraszaczy – chociażby mozolne „skrolowanie fejsbuka”. Jak już coś robisz to rób, a nie tracisz czas bez sensu. Podobnie jest z czytaniem niepotrzebnych maili o nowych super biznesach czy innych pierdołach.

Jeżeli faktycznie chcesz działać w kilku biznesach na raz Twoim jedynym kołem ratunkowym jest autoresponder. Kilka razy o nim wspominałem – jest to narzędzie, które wiele osób nadal nie docenia i z którego wiele osób nie wie jak korzystać. Wiadomo – budowanie list mailingowej nie jest proste, ale jak już się tego nauczyć to niesamowicie skraca Twój czas pracy i napędza ekstremalnie Twój biznes.

Na początku sam w to nie mogłem uwierzyć, bo stworzenie pierwszego newslettera, pierwszej kolejki maili to była katorga, totalna masakra – niby wszystko proste, ale tu trzeba stronę przechwytującą zrobić, tu znowu jakąś kolejkę maili. No ale jak już zrobiłem i zacząłem używać to teraz już nie widzę bez tego pracy.

Sprzedaż w internecie

Znowu wracamy do umiejętności. Sprzedaż, polecanie i znowu związane to jest z marketingiem, a przy okazji czasu pojawia się nowa umiejętność, czyli zarządzanie czasem. Pamiętaj, że skoro są to umiejętności (bo nikt się z nimi nie rodzi) można się tego wszystkiego nauczyć. I jak z mantrą jeżeli faktycznie chcesz sprzedawać w internecie, chcesz zdobywać poleconych i partnerów to narzędzia do budowania stron przechwytujących oraz autoresponder będzie koniecznością. Sory, ale bez tego ani rusz.

Polecanie biznesu i produktów znajomym. Tego się wszyscy boją, bo przecież co oni sobie pomyślą? Na pewno, że chcę im coś wcisnąć, zwłaszcza coś czego tak na prawdę nie potrzebują. Dlatego warto zastanowić się czy może jednak firma, z którą współpracujesz ma coś czego te osoby potrzebują? Produkty i usługi, które ja polecam pasują praktycznie do każdego, bo wiem, że każdy….absolutnie każdy z nich korzysta. Więc skoro każdy z nich korzysta, a jeszcze przy okazji może na tym zarobić, to wtedy jednak łatwiej jest polecać prawda? Oprócz tego skoro produktów i usług potrzebuje każdy oznacza to, że nasz rynek jest ogromny, a dzięki temu możliwości zarobku praktycznie nieograniczone. Oczywiście im większy rynek tym większa konkurencja, dlatego tak istotna jest wiedza na temat marketingu internetowego czy budowania marki osobistej. Tego oczywiście też możesz się nauczyć 🙂

Pomysł na biznes w internecie 2016

Mam nadzieję, że moje pytania i porady pomogą Ci znaleźć pomysł już teraz. Biorąc pod uwagę obecne tempo rozwoju technologii internetowych możliwości zarabiania będzie co raz więcej. Tylko kwestia czy jest sens wiecznie się przyglądać czy może zacząć działać już teraz. Jeżeli nadal nie masz pomysłu na biznes w internecie napisz do mnie, a postaram się jakoś pomóc.