Polub i udostępnij:

social network auto posterJak lepiej wypozycjonować stronę internetową przy użyciu wtyczki do WordPressa Next Script Social Network Autoposter?

Zadaniem wspomnianej wtyczki jest automatyczne publikowanie nowych artykułów w mediach społecznościowych. Dodawać posty na facebooku, google+, linkedin, w systemie blogger/blogspot, twitter, pinterest oraz wielu innych można po prosty ręcznie. Tylko po co to w ogóle robić?

W artykule tym chciałbym przedstawić jak można budować ruch z mediów społecznościowych do Twojej strony. Jak wiadomo podstawą ruchu jest dobry kontent, czyli treść. Mając nawet najlepszy kontent, a nie mając ruchu nic nie zyskasz, dlatego kolejnym elementem są tzw. backlinks (link zwrotne) kierujące ruch na stronę docelową.

Backlinki mają zapewnić 2 elementy:

  • przede wszystkim, przyprowadzić realnych czytelników na Twojego bloga
  • po drugie – poprawić Twoją pozycję w wyszukiwarkach internetowych – ponieważ większość ludzi odwiedzających Twoją stronę będzie pochodzić właśnie z wyszukiwarek szukając wartościowych informacji, które możesz posiadać na swojej stronie.

Social Network Autoposter po pierwsze

To co teraz powinieneś zrobić to stworzenie dodatkowego bloga na Blogger.com. Po utworzeniu konta będziesz mógł utworzyć tyle blogów ile będziesz potrzebował.

Pewnie zastanawiasz się po co masz tworzyć kolejnego bloga na Bloggerze skoro masz już swoją stronę? W skrócie pisząc: backlinks.

Stwórz bloga o nazwie nawiązującej do tematyki Twojej strony i wstaw pierwszy post. Może to być prosty wpis o tytule „Witaj na moim blogu”. Teraz po zalogowaniu się na swojej stronie (po przejściu do ustawień w WordPressie wtyczki Social Network Autoposter) i aktywowaniu połączenia z blogiem na Blogger.com Twoje posty będą udostęniane automatycznie.

Pamiętaj, żeby nie ustawiać na full post (czyli pełen post tylko na excerpt (fragment) lub announce (ogłoszenie). Zresztą zerknij na screen poniżej:

Social Network Autoposter blogger

Dzięki takim ustawieniom post na Bloggerze wygląda następująco:

Social Network Autoposter post blogger

Jest widoczny obraz dodany do wpisu, treść aż do tagu <czytaj więcej>, tekst: „Czytaj więcej” oraz link do pełnego artykułu.

Muszę jeszcze tylko dopracować kwestię położenia obrazka, jak widać nie jest ono najlepsze ;p

Co dalej dzieje się z wpisem z bloggera?

Teraz kiedy roboty wyszukiwarki przejdą na Blogger i znajdą tam Twój nowy miniblog znajdą również link kierujący do strony docelowej, na której nam zależy najbardziej. Podobnie czytelnicy, którzy znajdą Twój wpis za pośrednictwem Bloggera, będą przechodzić na Twojego głównego bloga klikając w link do pełnej treści artykułu.

Social Network Autoposter – co dalej?

Następny będzie Twitter. Stórz tam konto i połącz jest z wtyczką Social Network Autoposter.

Poświęć odrobinę czasu żeby „śledzić” ludzi na Twitterze. Dobrym pomysłem jest znalezienie jednego lidera w Twojej tematyce (w moim przypadku jest to zarabianie przez internet) i podążaj za jego followersami, czyli osobami, które obserwują lidera. Jak możesz to rozumieć? – skoro są osoby, które interesują się danym tematem i danym liderem to znaczy, że mogą również zainteresować się kimś innym w tej samej tematyce. Poruszając się w ramach jednej niszy możesz wzbudzić tym zainteresowanie osobami z danej niszy.

Nie przesadzaj ze zbyt dużo ilością śledzonych osób na raz….Twitter Cię za to ukaże. Jeżeli będziesz to robił wolniej, ale konsekwentnie zbudujesz wokół siebie ogromne zainteresowanie.

Podobnie możesz zrobić w przypadku Facebook’a.

Ustaw wtyczkę Social Network Autoposter, żeby automatycznie dodawał wpisy i wykorzystuj podobną strategię jak w przypadku Twittera.

Pamiętaj również o dodawaniu swojej strony do katalogów.

To jest co prawda temat na osobny artykuł, ale wpisując w Google “katalogi stron” znajdziesz ich całe mnóstwo. Jest to bardzo czasochłonne, ale również pozwoli stworzyć sporo backlinków kierujących ruch na Twoją stronę. Jednakże i w tym przypadku możesz ułatwić sobie pracę. Zamiast męczyć się z ręcznym dodawaniem strony do katalogów możesz skorzystać z automatu – konfigurujesz raz i na chwilę możesz o nim zapomnieć.

Musisz oczywiście pamiętać, że Google nie lubi zduplikowanej treści i może potraktować Cię jako spamera. Dlatego warto przyłożyć się do tego zadania.

Kolejnym ważnym etapem jest stworzenie kilku wideo i opublikowanie ich na YouTube. Nie ma co panikować…nie musisz nagrywać samego siebie. Możesz po prostu zrobić prostą prezentację PowerPoint i nagrać ją używając na przykład CamStudio (działa podobnie jak popularna Camtasia, tyle że jest darmowa). Program ten pozwala nagrać to co dzieje się na Twoim pulpicie, więc nagranie krótkiej prezentacji nie powinno stanowić problemu.

Puszczasz pokaz slajdów uruchamiasz CamStudio i ….masz wideo. Dodajesz do YouTube’a – tworzysz odpowiedni tytuł i opis oraz koniecznie link do artykułu, w którym dodasz wideo i gotowe. Możesz też zrobić wideo, które dodasz na stronie przechwytującej (squeeze page) dzięki której pozyskasz osoby na listę mailingową.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pozyskujesz ruch za równo ze strony przechwytującej jaki i z samego YouTube.

Podsumowanie

Cała strategia pozycjonowania i pozyskiwania ruchu dzięki automatycznemu dodawaniu postów z Social Network Autopost oprócz wyżej opisanych plusów ma kilka minusów – wymaga mimo wszystko czasu i na początku sporo pracy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę niesamowite benefity takiego działania – wtyczkę ustawisz raz i zapominasz. Skupiasz się tylko na tworzeniu wartościowego kontentu na Twojej stronie, a zaplecze backlinków zbuduje się samoistnie. Po pewnym czasie podniesie to wartość Twojej strony w wyszukiwarkach oraz ilość odwiedzin – a jak wiesz większy ruch, to większe możliwości zarobku.

Co do samej wtyczki to są dwa spore minusy. W darmowej wersji wtyczki połączymy się tylko z wybranymi portalami społecznościowymi, część z nich wymaga wykupienia wersji pro (wersji płatnej). Na szczęście te najważniejsze możemy skonfigurować zupełnie bezpłatnie.

Drugi minus to niezbyt prosta konfiguracja. Wtyczka jest bardzo rozbudowana, więc też jej poprawne ustawienie może być dla niektórych uciążliwe zwłaszcza, że jest po angielsku. Plus jednak jest taki, że do ustawienia każdego połączenia z wybranym portalem mamy bardzo dobrze przygotowane instrukcje.

Tak poza tym uważam, że z wtyczek które ostatnio zdążyłem przerobić jest to jeden z lepszych pluginów jakiego używałem…..no i w dodatku niesamowicie pomocny i automatyzujący pracę 🙂

Jeżeli masz jakieś pytania lub korzystałeś z innej, być może ciekawszej wtyczki zapraszam do pisania w komentarzach.