Polub i udostępnij:

money 2 moneyMija już kilka miesięcy od kiedy zarabiam z programem partnerskim Money 2 Money i nadszedł czas żeby podsumować tą współpracę, wysunąć wnioski, komentarze i opinie o Money 2 Money.

Money 2 Money opinie z początków działania

Dla osób, które nie znają programu M2M proszę najpierw zapoznać się z opisem tego programu partnerskiego. To co w telegraficznym skrócie mogę napisać to, że program istnieje na rynku 10 lat i jest częścią największego portalu finansowego w Polsce – Money.pl. Program wypłacił swoim użytkownikom ponad 21 mln. zł. i ma swoje ofercie prawie 300 produktów finansowych i niefinansowych.

Etap 0

Start w programie partnerskim M2M określam mianem Etapu 0, ponieważ wiąże się z rejestracją do programu i znajdujemy się w tym samym miejscu co każdy kto zaczynał współpracę z Money 2 Money. Konto jak i sama rejestracja do M2M jest zupełnie darmowa. Uważam, że jest to bardzo duży plus, ponieważ możemy rozpocząć biznes bez żadnej inwestycji. Nie musimy nawet mieć założonej działalności gospodarczej. Sama rejestracja podzielona jest na 2 części. Ze względu na fakt, że ja zajmuję się zarabianiem przez internet opiszę drogę rejestracji dla tej formy zarabiania. Oczywiście w skrócie 🙂

Przechodzimy na stronę Money2Money.pl i następnie wypełniamy podstawowe dane, czyli imię i nazwisko, rodzaj konta(osoba prywatna czy firma) mail oraz numer telefonu. Zostaniesz przeniesiony do następnej części, gdzie wpisujemy dane osobowe/firmowe.

Ważna uwaga co do domeny. Osobiście polecam wybrać tymczasowo nazwę w domenie programu nawet jeżeli posiadasz własną domenę. Ułatwi to na początku rozliczanie się jak i sprawdzanie statystyk kliknięć, wysłanych oraz otwarty wniosków.

Po wypełnieniu całego wniosku musisz przejść weryfikację. Uważam, że jest to pewien minus, ponieważ w przypadku negatywnej weryfikacji nie będziesz mógł zarabiać w M2M. Po wysłaniu wniosku o przyłączenie do programu otrzymasz mail z kilkoma pytaniami dotyczącymi Twoich doświadczeń w zarabianiu przez internet. Dostaniesz pytania odnośnie prowadzonych stron/blogów, znajomości zagadnień SEO/SEM i doświadczenia w prowadzeniu akcji marketingowych oraz posiadanych list mailingowych. Dla wielu początkujących w tematyce ebiznesu może to być problem nie do przeskoczenia. Po odpowiedniej konsultacji ze mną można sobie jednak z tym poradzić. Po pozytywnej weryfikacji Twoje konto w programie zostanie aktywowane. Automatycznie otrzymasz dostęp do wszystkich produktów znajdujących się w ofercie Money 2 Money i narzędzi do ich promocji.

Koniecznie zobacz wpis i nagranie dotyczące rejestracji w Money2Money Uniknij problemów i negatywnej weryfikacji podczas zakładania konta w programie partnerskim Przejdź do wpisu TUTAJ

Etap 1

Kiedy zaczynałem nie wiedziałem zbyt wiele na temat tego programu, jego możliwości a przede wszystkim odpowiedzi na pytanie: jak zarabiać na bankach z Money 2 Money? Od osoby, która mnie wprowadzała (dzięki Michał) otrzymałem instrukcję krok po kroku co mam robić. Na początku byłem tak oporny, że po rejestracji stwierdziłem, że jest to kompletnie bezsensu i nie robiłem kompletnie nic. No ale zobaczyłem wyniki Michała i doszedłem do wniosku, że albo dalej nic u mnie się nie zmieni, albo robię to co się do mnie mówi i działam. Nadal z oporem, ale już mniejszym niż na początku, zacząłem wypełniać kolejne Etapy otrzymywane od Michała. Wynikiem tego działania był pierwsze pieniądze zarobione w M2M. m2m-dowód_wypłaty Dla niektórych dużo dla innych mało. Moja opinia o Money 2 Money uległo zmianie, ponieważ były to najszybciej zarobione pieniądze, bez specjalnej wiedzy i umiejętności. W końcu wszystko pokazał mi Michał. Widziałem, że to nie mogą być jednorazowe pieniądze, dlatego przeszedłem do kolejnego Etapu

Etap 2

Money 2 Money opinie ma jednak podzielone. Mimo, że ja zarobiłem pierwsze pieniądze, nie wszyscy byli tak entuzjastyczni. Stwierdziłem, że ja robię swoje i nie przeszkadzają mi komentarze innych. Zacząłem edukację z promocji i marketingu, czego wynikiem były 2 kolejne wypłaty. Money 2 Money Dowód Wypłaty wyplata3 Jak wiadomo nic się samo nie dzieje. Postanowiłem, że nauczę się w jaki sposób budować listę mailingową, tutaj już pomoc Michała okazała się nie wystarczająca. Oczywiście nie mam do niego pretensji, bo przecież nikt za mnie promować biznesu nie będzie i pracować za mnie nie będzie.

Dlatego rozpocząłem poszukiwanie narzędzi i systemu, który ułatwi mi tworzenie listy mailingowej oraz zarabiania na niej. Przy okazji zauważ, że jednym z pytań weryfikacyjnych jest pytanie o posiadane listy mailingowe.

Wszyscy tak o tych listach gadają, więc doszedłem do wniosku, że bez takiej listy chyba faktycznie zbyt wiele nie zarobię. Tutaj znalazłem świetne narzędzia do ebiznesu i to za niecałe 10 zł na start. Co ważne oprócz samych narzędzi dostałem zestaw bardzo praktycznych szkoleń z zakresu promocji w mediach społecznościowych: facebook, youtube i kilkunastu technik marketingowych. Zacząłem korzystać z autorespondera i tych wszystkich szkoleń.

Ustawiłem swój mini system marketingu i nagle wszystko zaczęło nabierać sensu. Nagle to całe zarabianie w internecie stało się prostsze. Na początku sceptycznie i ostrożnie podchodziłem do inwestowania w różne narzędzia, bo przecież miałem zarabiać, a nie wydawać pieniądze. Ale okazało się, że zainwestowane kilka złotych w zasadzie gotowy system zwróciło się z nawiązką jak widać 🙂

Etap 3

Ten etap polega tak na prawdę na dalszym rozwoju i przekładaniu zdobytej wiedzy ze szkoleń w praktyczne działania. Co prawda idzie to bardzo powoli, ale stopniowo wprowadzam nowe (dla mnie) metody promocji. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że te same metody i całą wiedzę można wykorzystać do promocji praktycznie każdego biznesu/programu partnerskiego. Dzięki temu zarabianie staje się coraz prostsze i przyjemniejsze, a co ważne bardziej efektywne. Wprowadzając do swojej internetowej działalności odpowiednie narzędzia, które automatyzują mój biznes, mogłem zająć się innym projektem, co dało dużą oszczędność czasu i dosyć wymierne korzyści finansowe. Ale to już w innym wpisie 🙂

Podsumowanie Money 2 Money opinie za i przeciw

Mimo, że kilka złotych zarobiłem to niestety muszę podzielić się również negatywnymi opiniami (wiem, że nie powinienem, bo nie lubię narzekać i nie lubię narzekaczy). Jednakże chcę żebyś miał pełen obraz tego programu. Tak jak cały stosowany system działa całkiem zadowalająco, tak niestety Money 2 Money nie do końca.

Duży minus stanowią częste błędy w naliczeniach wysłanych wniosków. Jest to dosyć zniechęcające zwłaszcza jak wniosków nie ma zbyt wiele. Jednakże zauważyłem też, że często osoby próbujące swoich sił w tym programie zamiast zgłaszać problemy bezpośrednio do M2M uzewnętrznia się na facebooku, co jest dla mnie zupełnie bezsensu. Zauważ, że jak masz przykładowo problem z samochodem to jedziesz do mechanika a nie żalisz się w internecie?! No wiadomo, że jedziesz do mechanika, a tutaj jest jakoś inaczej. Dlatego mój wniosek jest prosty – jeżeli chcesz zarabiać pieniądze w internecie to musisz kontrolować swoje działania i pieniądze. Pamiętaj, że z narzekaczem mało kto chce współpracować, dlatego problemy rozwiązuj u źródła. Money 2 Money daje Tobie narzędzia do kontroli wysłanych wniosków oraz do zgłaszania reklamacji.

Na pewno ewidentnym plusem tego programu partnerskiego jest długi staż na rynku i już zrealizowane wypłaty, co gwarantuje że nie będzie to jednorazowa przygoda. Zarabianie z Money 2 Money nie wymaga na początku żadnych inwestycji – program jest darmowy. Wypłaty realizowane są dosyć szybko, więc to również jest dużym plusem. Myślę, że mimo pewnych mankamentów, Money 2 Money opinie o programie są pozytywne i warto się nim bardziej zainteresować.

Możesz też skorzystać z systemu, z którego sam korzystam i skoro mi daje efekty – dawać je będzie i Tobie. Zapraszam przy okazji do wyrażania własnych opinii na temat tego programu. Napisz jakie masz doświadczenia z M2M.