Polub i udostępnij:

Sieci komórkowe co raz bardziej zażarcie walczą o klienta wprowadzając coraz ciekawsze promocje, rabaty, oferty łączone…..czy też nowych operatorów wirtualnych (MNVO).

jak oszczędzać na telefoniePromocje i rabaty tego chyba tłumaczyć nie trzeba, jest tego wszędzie pełno, dlatego wielu z nas po prostu ich nie zauważa. Za każdym rogiem sprzedawcy próbują złapać klienta na nową promocję czy rabat.

Czy zatem można i jak oszczędzać na telefonie?

Sposobem na klienta (co jest co raz bardziej widoczne) w wielu sieciach komórkowych są oferty łączone. W pakiecie z telefonem możesz mieć telewizję, możesz otworzyć konto bankowe i korzystać z usług finansowych, możesz też „kupić prąd”. Im większy pakiet usług tym bardziej oszczędzasz. Problem pojawia się kiedy chcesz mieć najlepszą ofertę tylko na rozmowy telefoniczne, a cała reszta nie jest Ci potrzebna.

Dlatego kolejną metodą na przyciągnięcie klienta i oprócz tego obniżenie diametralnie kosztów jest wprowadzenie nowego operatora – wirtualnego operatora sieci komórkowej.

Jak oszczędzać na telefonie dzięki zmianie operatora na wirtualnego?

Problemem wielu z nas jest przywiązanie do danej sieci komórkowej – obecnie jest to nie zbyt rozsądne i nie opłacalne. Przecież naszym celem jest oszczędzać, więc nie bójmy się przeniesienia numeru do innego operatora. Tym bardziej, że taka zmiana obecnie jest bardzo prosta i wszystkich formalności dokonuje za nas nowy operator.

Wracając do operatorów wirtualnych (MNVO). Podstawowa różnica między tradycyjnym operatorem a wirtualnym jest taka, że tradycyjny ma salon sprzedaży, a wirtualny nie. Chcą skorzystać z oferty MNVO wypełniasz prosty formularz on-line lub też korzystasz z infolinii. Jak dla mnie jest to bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy. Przecież nie musisz jechać specjalnie do salonu i stać w kolejce, a osoby pracujące na infolinii również posiadają niezbędną wiedzę, żeby Ci dobrze doradzić i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Podsumowując.

Oszczędzasz czasu, ponieważ nie musisz nigdzie jeździć tylko załatwiasz wszystko wygodnie w domu, kiedy faktycznie masz czas i chęci.

Oszczędzasz pieniędzy, ponieważ skoro nie ma salonów, nie ma więc gigantycznych kosztów z tym związanych – w ten sposób oszczędzasz na własnych rachunkach.

Jakiego operatora wirtualnego wybrać?

Jak wiadomo jest ich całe mnóstwo, co ich łączy to nadajniki, na których pracują. W Polsce mamy czterech tradycyjnych operatorów, co za tym idzie 4 sieci nadajników. Do wyboru jest Plus, T-Mobile, Orange i Play. Dlatego równocześnie z wyborem wirtualnego operatora decydujesz się na zasięg konkretnego operatora tradycyjnego.

Nie wiem z jakiej sieci korzystasz obecnie, ale zastanów się czy jesteś zadowolony z zasięgu i na tej podstawie chcąc obniżyć koszty telefonu możesz wybrać operatora wirtualnego.

Jak oszczędzać na telefonie….i jeszcze na tym zarobić?

Nadal pewnie zastanawiasz się jakiego operatora wybrać, a ja już przechodzę do następnego wątku. Za moment wszystko się wyjaśni.

Niezwykłą furorę jakiś czas temu zrobił na rynku „nieco dziwaczny” operator NJU Mobile (działa na nadajnikach Orange). Oferta z miesiąca na miesiąc robiła się co raz ciekawsza, a spadła do bardzo niskiego poziomu, gdzie za nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne płacimy 29 zł, jeżeli komuś potrzebne są nielimitowane smsy/mmsy – do rachunku dodajemy 9 zł, a jak potrzebujesz internet to jeszcze dodatkowo 19 zł. Oczywiście bardzo dużym plusem jest to, że płacisz jak korzystasz, a w zasadzie to możesz wybrać z czego korzystasz i tylko za to płacisz. Oferta NJU Mobile jest bardzo elastyczna i chyba właśnie dlatego zyskała bardzo wielu sympatyków.

Jest jednak pewien minus. Niestety jeżeli potrzebujesz coś załatwić, masz jakiś problem, czy też chcesz złożyć reklamację, to musisz uzbroić się w cierpliwość dzwoniąc na infolinię i płacąc za każde połączenie 5 zł – niezależnie od tego czy sprawę załatwiłeś czy też nie.

Na pociesznie mogę dodać, że koszty można jeszcze zmniejszy o ile dzwonisz tylko na telefony komórkowe. Wystarczy więc „omijać” telefony stacjonarne i 10 zł masz w kieszeni.

NJU MobilePodsumowując ofertę NJU Mobile. Jeżeli chcesz mieć pełen pakiet usług zapłacisz 57 zł, jeżeli dzwonisz tylko na komórki to zapłacisz 19 zł – pamiętaj, że jeżeli nie chcesz dopłacać, to nie powinieneś korzystać z smsów/mmsów, internetu i nie powinieneś też dzwonić na stacjonarne. Masz tak na prawdę bardzo elastyczną ofertę do wyboru i dla niektórych dodatkowym atutem będzie bardzo krótka umowa. In minus wiadomo, drogi kontakt z infolinią – jednakże jeżeli jesteś „bezproblemowym” klientem, to nie jest to takie straszne 🙂

Ale czy ta oferta na pewno jest najlepsza?

Jakiś czas temu natrafiłem na wirtualnego operatora sieci Plus, który oferuje następujące warunki:

  • 0 zł – Nielimitowane połączenia ze wszystkimi krajowymi sieciami komórkowymi
  • 0 zł – Nielimitowane rozmowy z krajowymi sieciami stacjonarnymi
  • 0 zł – Pakiet internetowy Mini Net 1 GB 2GB
  • 0 zł – Nielimitowane SMSy/MMSy do krajowych sieci komórkowych przez pierwsze 2 okresy rozliczeniowe, a dalej 10zł/miesięcznie

To wszystko za 19,90 zł.

Tutaj też wiele spraw załatwisz na infolinii, jednakże dużo szybciej i taniej.

Czyli de facto 29,90 zł za wszystko łącznie z smsami i mmsami, chyba, że z nich nie korzystasz to 19,90 zł.

Aktualizacja 09.07.2015

Minęły zaledwie 2 miesiące od napisania artykułu, a już mam dla Ciebie świetną informację o ofercie za 19,90. Pojawiła się nowa promocja, która obowiązuje przez okres wakacyjny.

Dla przypomnienia w cenie 19,90 masz nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne, 1 GB internetu oraz nielimitowane smsy i mmsy (przez pierwsze dwa miesiące, później możesz zrezygnować z usługi lub jeżeli dużo piszesz to usługa płatna dodatkowe 10 zł). Jeżeli piszesz nie wiele to nie ma co za to płacić 🙂

Nowa oferta wygląda następująco:

Przez 3 miesiące, czyli w sumie 4 okresy rozliczeniowe za swój abonament zapłacisz aż 1 zł.

Czy to nie rewelacyjna okazja na oszczędzanie?

A to nie wszystko!

Bo jak się postarasz to przez pozostały czas trwania umowy możesz płacić za swój abonament 1 grosz!

Jeżeli chcesz wiedzieć jak to możliwe to zapraszam do kontaktu. 

Aktualizacja 01.001.2016

Dlaczego warto płacić więcej?

Jak widać powyżej dla osób, które nie potrzebują pakietu na nielimitowane smsy/mmsy za swój tani telefon będą płacić tylko 19,90 zł. Wspomniany pakiet kosztuje 10 zł – co daje łączną kwotę 29,90 zł i wtedy wszystko, czyli nielimitowane komórkowe, nielimitowane stacjonarne, nielimitowane smsy/mmsy i 2 GB internetu.

Ale żeby było ciekawie, to decydując się od razu płacić 29,90 masz wszystko to co wymieniłem – z tą drobną różnicą, że zamiast 2 GB internetu dostaniesz 5 GB.

Lepiej? No pewnie, że tak.

Jak zarobić na telefonie?

Wiesz już jak oszczędzać na telefonie jeszcze bardziej niż do tej pory. Pozostaje ostatnie pytanie: jak można na tym zarobić? Odpowiedź na to pytanie pozwolę sobie zostawić dla osób, które będą chciały najpierw oszczędzać, a następnie zarabiać. Jeżeli zaliczasz się do jednej lub drugiej grupy to zapraszam do kontaktu (zakładka kontakt).

PS. Tak mi się przypomniało – analizowałem ostatnio opcję drogiego abonamentu. Jak mieć 10 GB internetu, nielimitowane komórkowe, nielimitowane stacjonarne, nielimitowane smsy/mmsy oraz IPhone 6 i płacić 1 gr miesięcznie (koszt telefonu 599 zł) – czyli zamiast około 2700 za IPhone 6 płacisz 599 zł, a za usługę aż 1 gr miesięcznie. Możliwe? Jak najbardziej.