Polub i udostępnij:
RSS
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://system21wieku.pl/jak-oszczedzac-na-telefonie
YouTube

Sieci komórkowe co raz bardziej zażarcie walczą o klienta wprowadzając coraz ciekawsze promocje, rabaty, oferty łączone…..czy też nowych operatorów wirtualnych (MNVO).

jak oszczędzać na telefoniePromocje i rabaty tego chyba tłumaczyć nie trzeba, jest tego wszędzie pełno, dlatego wielu z nas po prostu ich nie zauważa. Za każdym rogiem sprzedawcy próbują złapać klienta na nową promocję czy rabat.

Czy zatem można i jak oszczędzać na telefonie?

Sposobem na klienta (co jest co raz bardziej widoczne) w wielu sieciach komórkowych są oferty łączone. W pakiecie z telefonem możesz mieć telewizję, możesz otworzyć konto bankowe i korzystać z usług finansowych, możesz też „kupić prąd”. Im większy pakiet usług tym bardziej oszczędzasz. Problem pojawia się kiedy chcesz mieć najlepszą ofertę tylko na rozmowy telefoniczne, a cała reszta nie jest Ci potrzebna.

Dlatego kolejną metodą na przyciągnięcie klienta i oprócz tego obniżenie diametralnie kosztów jest wprowadzenie nowego operatora – wirtualnego operatora sieci komórkowej.

Jak oszczędzać na telefonie dzięki zmianie operatora na wirtualnego?

Problemem wielu z nas jest przywiązanie do danej sieci komórkowej – obecnie jest to nie zbyt rozsądne i nie opłacalne. Przecież naszym celem jest oszczędzać, więc nie bójmy się przeniesienia numeru do innego operatora. Tym bardziej, że taka zmiana obecnie jest bardzo prosta i wszystkich formalności dokonuje za nas nowy operator.

Wracając do operatorów wirtualnych (MNVO). Podstawowa różnica między tradycyjnym operatorem a wirtualnym jest taka, że tradycyjny ma salon sprzedaży, a wirtualny nie. Chcą skorzystać z oferty MNVO wypełniasz prosty formularz on-line lub też korzystasz z infolinii. Jak dla mnie jest to bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy. Przecież nie musisz jechać specjalnie do salonu i stać w kolejce, a osoby pracujące na infolinii również posiadają niezbędną wiedzę, żeby Ci dobrze doradzić i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Podsumowując.

Oszczędzasz czasu, ponieważ nie musisz nigdzie jeździć tylko załatwiasz wszystko wygodnie w domu, kiedy faktycznie masz czas i chęci.

Oszczędzasz pieniędzy, ponieważ skoro nie ma salonów, nie ma więc gigantycznych kosztów z tym związanych – w ten sposób oszczędzasz na własnych rachunkach.

Jakiego operatora wirtualnego wybrać?

Jak wiadomo jest ich całe mnóstwo, co ich łączy to nadajniki, na których pracują. W Polsce mamy czterech tradycyjnych operatorów, co za tym idzie 4 sieci nadajników. Do wyboru jest Plus, T-Mobile, Orange i Play. Dlatego równocześnie z wyborem wirtualnego operatora decydujesz się na zasięg konkretnego operatora tradycyjnego.

Nie wiem z jakiej sieci korzystasz obecnie, ale zastanów się czy jesteś zadowolony z zasięgu i na tej podstawie chcąc obniżyć koszty telefonu możesz wybrać operatora wirtualnego.

Jak oszczędzać na telefonie….i jeszcze na tym zarobić?

Nadal pewnie zastanawiasz się jakiego operatora wybrać, a ja już przechodzę do następnego wątku. Za moment wszystko się wyjaśni.

Niezwykłą furorę jakiś czas temu zrobił na rynku „nieco dziwaczny” operator NJU Mobile (działa na nadajnikach Orange). Oferta z miesiąca na miesiąc robiła się co raz ciekawsza, a spadła do bardzo niskiego poziomu, gdzie za nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne płacimy 29 zł, jeżeli komuś potrzebne są nielimitowane smsy/mmsy – do rachunku dodajemy 9 zł, a jak potrzebujesz internet to jeszcze dodatkowo 19 zł. Oczywiście bardzo dużym plusem jest to, że płacisz jak korzystasz, a w zasadzie to możesz wybrać z czego korzystasz i tylko za to płacisz. Oferta NJU Mobile jest bardzo elastyczna i chyba właśnie dlatego zyskała bardzo wielu sympatyków.

Jest jednak pewien minus. Niestety jeżeli potrzebujesz coś załatwić, masz jakiś problem, czy też chcesz złożyć reklamację, to musisz uzbroić się w cierpliwość dzwoniąc na infolinię i płacąc za każde połączenie 5 zł – niezależnie od tego czy sprawę załatwiłeś czy też nie.

Na pociesznie mogę dodać, że koszty można jeszcze zmniejszy o ile dzwonisz tylko na telefony komórkowe. Wystarczy więc „omijać” telefony stacjonarne i 10 zł masz w kieszeni.

NJU MobilePodsumowując ofertę NJU Mobile. Jeżeli chcesz mieć pełen pakiet usług zapłacisz 57 zł, jeżeli dzwonisz tylko na komórki to zapłacisz 19 zł – pamiętaj, że jeżeli nie chcesz dopłacać, to nie powinieneś korzystać z smsów/mmsów, internetu i nie powinieneś też dzwonić na stacjonarne. Masz tak na prawdę bardzo elastyczną ofertę do wyboru i dla niektórych dodatkowym atutem będzie bardzo krótka umowa. In minus wiadomo, drogi kontakt z infolinią – jednakże jeżeli jesteś „bezproblemowym” klientem, to nie jest to takie straszne 🙂

Ale czy ta oferta na pewno jest najlepsza?

Jakiś czas temu natrafiłem na wirtualnego operatora sieci Plus, który oferuje następujące warunki:

  • 0 zł – Nielimitowane połączenia ze wszystkimi krajowymi sieciami komórkowymi
  • 0 zł – Nielimitowane rozmowy z krajowymi sieciami stacjonarnymi
  • 0 zł – Pakiet internetowy Mini Net 1 GB 2GB
  • 0 zł – Nielimitowane SMSy/MMSy do krajowych sieci komórkowych przez pierwsze 2 okresy rozliczeniowe, a dalej 10zł/miesięcznie

To wszystko za 19,90 zł.

Tutaj też wiele spraw załatwisz na infolinii, jednakże dużo szybciej i taniej.

Czyli de facto 29,90 zł za wszystko łącznie z smsami i mmsami, chyba, że z nich nie korzystasz to 19,90 zł.

Aktualizacja 09.07.2015

Minęły zaledwie 2 miesiące od napisania artykułu, a już mam dla Ciebie świetną informację o ofercie za 19,90. Pojawiła się nowa promocja, która obowiązuje przez okres wakacyjny.

Dla przypomnienia w cenie 19,90 masz nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne, 1 GB internetu oraz nielimitowane smsy i mmsy (przez pierwsze dwa miesiące, później możesz zrezygnować z usługi lub jeżeli dużo piszesz to usługa płatna dodatkowe 10 zł). Jeżeli piszesz nie wiele to nie ma co za to płacić 🙂

Nowa oferta wygląda następująco:

Przez 3 miesiące, czyli w sumie 4 okresy rozliczeniowe za swój abonament zapłacisz aż 1 zł.

Czy to nie rewelacyjna okazja na oszczędzanie?

A to nie wszystko!

Bo jak się postarasz to przez pozostały czas trwania umowy możesz płacić za swój abonament 1 grosz!

Jeżeli chcesz wiedzieć jak to możliwe to zapraszam do kontaktu. 

Aktualizacja 01.001.2016

Dlaczego warto płacić więcej?

Jak widać powyżej dla osób, które nie potrzebują pakietu na nielimitowane smsy/mmsy za swój tani telefon będą płacić tylko 19,90 zł. Wspomniany pakiet kosztuje 10 zł – co daje łączną kwotę 29,90 zł i wtedy wszystko, czyli nielimitowane komórkowe, nielimitowane stacjonarne, nielimitowane smsy/mmsy i 2 GB internetu.

Ale żeby było ciekawie, to decydując się od razu płacić 29,90 masz wszystko to co wymieniłem – z tą drobną różnicą, że zamiast 2 GB internetu dostaniesz 5 GB.

Lepiej? No pewnie, że tak.

Jak zarobić na telefonie?

Wiesz już jak oszczędzać na telefonie jeszcze bardziej niż do tej pory. Pozostaje ostatnie pytanie: jak można na tym zarobić? Odpowiedź na to pytanie pozwolę sobie zostawić dla osób, które będą chciały najpierw oszczędzać, a następnie zarabiać. Jeżeli zaliczasz się do jednej lub drugiej grupy to zapraszam do kontaktu (zakładka kontakt).

PS. Tak mi się przypomniało – analizowałem ostatnio opcję drogiego abonamentu. Jak mieć 10 GB internetu, nielimitowane komórkowe, nielimitowane stacjonarne, nielimitowane smsy/mmsy oraz IPhone 6 i płacić 1 gr miesięcznie (koszt telefonu 599 zł) – czyli zamiast około 2700 za IPhone 6 płacisz 599 zł, a za usługę aż 1 gr miesięcznie. Możliwe? Jak najbardziej.

Przeczytaj inne:
Next Script Social Network Autoposter wypozycjonuj lepiej swoją stronę

Jak lepiej wypozycjonować stronę internetową przy użyciu wtyczki do Wordpressa Next Script Social Network Autoposter? Zadaniem wspomnianej wtyczki jest automatyczne publikowanie nowych artykułów w mediach społecznościowych. Dodawać posty na facebooku, google+, linkedin, w systemie blogger/blogspot, twitter, pinterest oraz wielu innych można po prosty ręcznie. Tylko po co to w ogóle...

Zamknij