TOP 10 Google

Dzisiaj już nikt nie pyta czy pozycjonowanie jest ważne i po co to w ogóle robić. Dzisiaj zadajemy sobie pytanie: Jak znaleźć się na szycie w wyszukiwarkach, a zwłaszcza w Google, bo to właśnie wielkie G dominuje rynek wyszukiwarek internetowych i przynosi gigantyczne dochody. Jeżeli chcesz być w Top 10 Google to musisz sobie odpowiedzieć na 2 kolejne pytania:

  1. Czy pozycjonować się samemu, czy może komuś to zlecić?
  2. Jeżeli chcę pozycjonować samemu to jakimi metodami to robić?

Od kilku lat obserwujemy niesamowite zmiany w algorytmie Google, dlatego niezależnie od odpowiedzi na pierwsze pytanie powinniśmy zdobyć podstawową wiedzę na temat pozycjonowania. Zapytasz po co? Po to żebyś wiedział czy działania firmy lub też Twoje własne nie spowodują więcej szkód niż pożytku.

Poza tym pozycjonowanie to wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. A osiągnięcie TOP 10 Google to zwiększenie ruchu na stronie, czyli więcej potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.

Jak pozycjonować?

pozycjonowanieJedną z podstawowych metod pozycjonowania jest dodawanie linków do katalogów stron internetowych. Okazuje się, że dodawanie naszej strony do „śmieciowych” stron może spowodować obniżenie wartości naszej strony, za czym idzie spadek pozycji w wyszukiwarce.

Dlatego należy bardzo uważać na tanie oferty katalogowania. Nie można robić pozycjonowania byle jak i rzucać się na najtańsze okazje, bo nie tędy droga. Zgodnie z powiedzeniem: „Skąpy dwa razy traci” możesz wydać pieniądze i okaże się, że straciłeś kasę i pozycję w wyszukiwarkach.

Coraz większego sensu nabiera wobec powyższego dodawanie dobrej jakości wpisów do serwisów na odpowiednim poziomie. W myśl zasady: lepiej zdobyć 10 solidnych linków, aniżeli 100 byle jakich.

Podstawą pozycjonowania jest optymalizacja strony i od tego powinno się zaczynać. Dlatego jeżeli chcesz korzystać z usługi firmy to zapytaj o optymalizację. Jeżeli firma nie chce podjąć się optymalizacji to od razu daj sobie spokój. Jest to o tyle istotne, iż przynosi pozytywne efekty w dość krótkim czasie i jest stosunkowo tanie.

Odpowiednia optymalizacja i pozycjonowanie poprawia widoczność w wyszukiwarkach na wiele lat. Oczywiście algorytmy wyszukiwania się zmieniają, ale pewne zasady optymalizacji pozostają niezmienne. Dlatego jeżeli dobrze to zrobimy to później możemy tylko dodawać treść do strony i nie wiele zmieniać jeżeli chodzi o optymalizację.

A co z podlinkowaniem strony?

linkowanieMoim zdaniem oczywiście dobra treść ma największe znaczenie, ale mimo wszystko linki prowadzące do naszego serwisu też będą cały czas istotne.

W tym przypadku możemy korzystać z różnych ofert katalogowania (pamiętaj tylko co pisałem wyżej o „śmieciowych” katalogach), możemy też wynająć wyspecjalizowaną firmę, która zajmie się tym za nas, albo też możemy to zrobić samemu.

Tylko jak to zrobić przy tak gigantycznej ilości katalogów? Przede wszystkim zalecam dodawanie swojej strony do tych najważniejszych katalogów ręcznie. W tym celu należy wyszukać takie katalogi w google wpisując na przykład „katalogi stron internetowych” i sprawdzić ich PageRank (w skrócie jest to metoda nadawania stronom internetowym wartości punktowej określającej jej wartość).

Jeżeli prowadzisz firmę to wyszukuj katalogi branżowe, czyli tematycznie powiązane z Twoją stroną, podobnie pamiętaj o dodawaniu swojej strony do odpowiedniej kategorii, bo przecież nie chcesz tracić czasu i sobie zaszkodzić.

Można też oszczędzić ogromną ilość czasu inwestując w odpowiednie narzędzia. Program do automatycznego pozycjonowania i preclowania. To co najważniejsze w każdym biznesie to czas, więc albo możemy tracić czas na dodawanie stron do katalogów albo skupiamy się na biznesie. Osobiście jestem za tym, żeby jak najwięcej pracy delegować innym.

Tylko, że jeżeli prowadzisz albo dopiero zaczynasz prowadzić biznes internetowy to w przyszłości może się okazać, że będziesz miał nie jeden, a kilka lub kilkadziesiąt stron internetowych. Czy wtedy będzie Cię stać na firmę, która wypozycjonuje Twoje serwisy? Czy sam będziesz wstanie dodawać kilka stron do kilku tysięcy katalogów? Jeżeli już odpowiedziałeś sobie na te pytania to ja zalecam skorzystanie z narzędzi do automatycznego dodawania do katalogów.

Jakie programy polecam? Dwa. Jeden niemal w pełni zautomatyzowany, a drugi półautomatyczny. Chodzi o SeoAddera i Seolight:

  • System SeoAdder To świetny skrypt. Licencja na program kosztuje około 300-400 zł. Ale warto. Naprawdę. Możesz katalogować nieograniczoną liczbę stron. Skrypt instaluje się na serwerze. Konfiguracja jest dosyć prosta. W razie problemów, autor skryptu służy pomocą. Nie leń się. To nie popłaca. Skonfiguruj katalogowanie swojej strony najlepiej jak potrafisz.
  • Program Seolight Półautomatyczny program. Co to oznacza? Że program za nas wypełnia formularze, sugeruje kategorie dodania wpisu i nawet czasem sam „klika” dodaj. Niestety i tak potrzeba przy nim siedzieć i go „pilnować”

Inne narzędzia do pozycjonowania

narzędzia do pozycjonowaniaSeopilot – jest to system do pozycjonowania nowej generacji, który dodaje nasze linki do stron o bardzo dobrej jakości. Unikalny dla polskiego rynku schemat wykupu powierzchni reklamowych nie tylko wielokrotnie zwiększa asortyment stron linkujących Wydawców, ale pozwala również zaoszczędzić budżet przeznaczony na zakup linków.

Idealny dobór wysokiej jakości powierzchni reklamowych gwarantuje podwójna weryfikacja jakości stron Wydawców – automatyczna i ręczna. Także, co jest nie bez znaczenia, stabilność jakości każdej powierzchni reklamowej jest regularnie kontrolowana nie tylko przez System, ale również przez Użytkowników, którzy w dowolnej chwili mogą złożyć reklamację na niskiej jakości serwis bądź stronę. W przypadku seopilota masz więc pewność, że Twoja strona będzie reklamowana w tylko dobrych serwisach internetowych.

Podsumowanie TOP 10 Google

Jak sam widzisz możliwości jest sporo. Ja wspomniałem tylko o kilku, dlatego wybierając metodę pozycjonowania zastanów się dobrze, czy i ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na to żeby znaleźć się w TOP 10 Google, i czy rzeczywiście nie lepiej zająć się tym samemu korzystając ze wspomnianych narzędzi, o których na pewno jeszcze będę pisał. Na tą chwilę w 100% mogę polecić Tobie system Seopilot, ponieważ to on przyniósł najlepsze i najszybsze efekty dla kilku moich stron.

Przeczytaj inne:
Ewolucja MXRevshare w MX World

MX World - trudno szukać obecnie bardziej dynamicznie rozwijanego programu typu Revshare. Po upadku z hukiem Traffic Monsoon program James Lee Valentine zyskał ogromny wzrost kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Rozwój MXRevshareW ciągu zaledwie kilku miesięcy z zaledwie 20 000 użytkowników nastąpił gigantyczny wzrost i na dzień pisania artykułu wygląda to tak:

Zamknij